logo-mini

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بزارید

8 فروند ایرباس پهن پیکر 340 به ناوگان هوایی ماهان افزوده شد

شرکت هواپیمایی ماهان جهت افزایش پرواز های خود به ترکیه ۸ فروند ایرباس پهن پیکر ۳۴۰ را به ناوگان هوایی خود افزوده است. بر طبق اخبار رسیده از سوی منابع معتبر ۸ فروند ایرباس ۳۴۰ و یک فروند ایرباس ۳۰۰ و همچنین یک فروند ایرباس ۳۲۰ از شرکت هواچیمایی لوفتانزا به منظور افزایش ناوگان هوایی شرکت ماهان وارد شرکت شدند.

هواپیماهای ایراباس ۳۴۰ همگی با عمری کمتر از ۱۵ سال و ایرباس ۳۰۰ با عمری حدود ۱۸ سال به ناوگان هوایی کشورمان اضافه میشوند.

شایان ذکر است است بنابر این خبر ها شرکت هواپیمایی ماهان قردادی مبنی بر خرید ۳۰۰ فروند هواپیما در طی ۱۰ سال منعقد کرده که از جزئیات آن اطلاعی در دست نیست.

از این جهت که هواپیمایی ماهان سعی در افزایش پرواز های خود به ترکیه مخصوصا استانبول دارد، ورود این فروند هواپیماها میتواند به رسیدن این هدف کمک قابل توجهی کند.
A340-600 از نوع هواپیماهای مسافربری پهن ‌پیکر و چهار موتوره ساخته شرکت ایرباس است که کاربرد اصلی این هواپیما در جابجایی تعداد زیادی مسافر در مسافت‌ های طولانی است. این تایپ از ایرباس، بر اساس اطلاعات رسمی، تقریبا ۱۴۶۰۰ کیلومتر برد پروازی دارند و حدود ۳۵۰ مسافر را در ۳ کلاس اکونومی، بیزینس و فرست کلاس حمل می کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده ، اکثریت قریب به اتفاق این ایرباس ها، جوان و تازه نفس هستند و تولید آنها بین سال ۲۰۰۱ تا انتهای ۲۰۰۴ بوده است که مشخصات آنها در زیر می آید:

۸ ایرباس ۳۴۰ دیشب وارد تهران شدند

 


نظر بدهید