logo-mini

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بزارید

آغاز ثبت نام سومین دوره‎ی مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین

پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف با همکاری ستاد توسعه فناوری هوافضا، سازمان صنایع هوایی و اساتید دانشگاه‌های مختلف کشور، به منظور گسترش علوم وابسته به کاربردهای وسایل پرنده، مسابقات متفاوتی را به طور مستمر برگزار می‌نماید.

هدف از این مجموعه مسابقات کشف استعدادهای خلاق، گسترش و توسعه فرآیند ارتباط با صنایع و به چالش‌کشیدن سیستم آموزشی در مواجهه با مسائل متنوع صنعت هوایی در ایران و جهان است.
مجموعه مسابقات طراحی وسایل پرنده در رده دانشجویی تحت عنوان هماسازان برگزار می‌گردد. ثبت‌نام سومین دوره این مسابقات با موضوع طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین از ۳۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز خواهد شد.
در این مسابقات تیم‌ها می‌کوشند با تغییراتی در سیستم‌های یک Airframe، که می‌تواند هواپیما و یا روتور کرافت باشد، بتوانند مأموریت‌های مشخصی را انجام دهند. در این دوره از مسابقه مأموریت هدف این است که سامانه قادر باشد در حداقل دو ارتفاع ثابت از سطح زمین در شعاعی کمتر از ۵۰۰ متر ثابت مانده و در این مدت از سطوح زمین زیر پای خود فیلم‌برداری و به ایستگاه زمینی ارسال نماید. به بیانی دیگر هدف این است که پرنده، رفتاری هم‌چون عقاب را که در یک ناحیه ثابت گشت می‌زند و منطقه را تحت نظارت دارد، تقلید نماید.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا شرکت در این مسابقه می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی زیر از جزئیات مسابقه مطلع گردند.

www.iudc.ir

مسولیت محتوای نوشته شده با سایت “iudc.ir”  است و ایرواسپیسنتر مسولیتی نسبت به آن ندارد و تنها جهت اطلاع رسانی است.

نظر بدهید