logo-mini

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بزارید

چهارمین دوره مسابقات کن ست ایران

ثبت نام چهارمین دوره مسابقات کن ست ایران از اول اسفندماه ۱۳۹۲ آغاز شده و مهلت آن تا ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۳ خواهد بود. این دوره از مسابقات در چهار مأموریت مختلف طراحی شده و مرحله پایانی آن مهرماه سال آینده برگزار خواهد شد.

کن‌ست طراحی شده در این مأموریت باید از محل رهایش، به صورت خودکار به سمت نقطه‌ای بر روی زمین، که در روز مسابقات تعیین می‌گردد، حرکت کند. این نقطه به گونه‌ای تعیین می‌شود که فاصله‌ی افقی آن با تصویر محل رهاسازی کن-ست، بیش از ۲۰۰  متر باشد. کن‌ستی که بتواند نهایتاً در فاصله کمتر از ۵۰ متری نقطه هدف مستقر شود امتیاز کامل را دریافت خواهد کرد و فواصل بیشتر به طور نسبی امتیازدهی خواهند شد. طول و عرض جغرافیایی نقطه هدف در روز عملیات به اطلاع تیم‌های شرکت‌کننده خواهد رسید. کن‌ست می‌تواند از هر شیوه‌ای اعم از‌ پروازی و زمینی (پارافویل، Rover و غیره) برای نزدیک شدن به هدف استفاده کند.  فرامین کنترلی که از طرف زیرسیستم مدیریت داده و فرمان در داخل کن‌ست، جهت به حرکت در‌آوردن مکانیزم‌های کنترلی آن صادر می‏شود باید به صورت همزمان به ایستگاه زمینی نیز ارسال گردد تا مورد ارزیابی تیم داوری قرار گیرد.
نکته مهم: به کن‌ست‌هایی که حرکت فعال نداشته باشند (سیستم و مکانیزم‌های کنترلی آنها کار نکرده باشد)، صرف نظر از فاصله آنها تا هدف، امتیازی تعلق نخواهد گرفت. همچنین در طی آزمون زمینی، هر تیم باید صحت عملکرد مکانیزم کنترلی کن‌ست خود را با صدور چند فرمان کنترلی ساده به داوران نمایش دهد.
توجه: زمین محل برگزاری آزمون رهاسازی، ممکن است ناصاف و خاکی بوده و دارای گیاه بوته‌ای باشد. این وضعیت ممکن است حرکت کن‌ست‌های دارای مکانیزم Rover زمینی را دچار اشکال کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به صفحه مسابقات کن ست ایران واقع در آدرس زیر مراجعه نمایید.

www.ari.ac.ir/icc/fa

مسولیت محتوای نوشته شده با سایت “ari.ac.ir”  است و ایرواسپیسنتر مسولیتی نسبت به آن ندارد و تنها جهت اطلاع رسانی است.


نظر بدهید