logo-mini

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بزارید

سانحه برای هواپیمای مسافربری در کانادا

هواپیمای مسافربری در شهر هالیفاکس در کانادا، یکشنبه هنگام فرود دچار سانحه شد. در این سانحه، ۲۵ نفر از مسافران مجروح شده و به بیمارستان منتقل شده اند

. برخی گزارش ها از برخورد هواپیما با کابل برق خبر می دهند.به گزارش یورونیوز این هواپیما که با ۱۳۷ مسافر از شهر تورنتو سفر خود را آغاز کرده بود، به علت لغزنده بودن باندهای فرود در نتیجۀ بارش برف، هنگام در فرودگاه شهر هالیفاکس، دچار این سانحه شد.به گفتۀ مسوولان خطوط هوایی کانادا، در نتیجۀ این سانحه بدنۀ این هواپیما بویژه در ناحیۀ نوک دماغه و بال ها آسیب دیده است.پیتر اسپوروی، سخنگوی فرودگاه هالیفاکس در این باره گفت:”این سانحه، خرابی هایی را در این هواپیما در پی داشته و خسارات وارده ارزیابی شده است. در حال حاضر این هواپیما خاموش روی باند فرودگاه قرار دارد و باید از این محل انتقال داده شود تا روال عادی پروازها از این باند از سرگرفته شود.”

در هنگام این سانحه، فرودگاه هالیفاکس با قطع برق نیز مواجه بود اما در مورد ارتباط این دو حادثه اظهار نظر نکرده اند.به گفتۀ مقامات ادارۀ امنیت پرواز کانادا، تحقیقات در زمینۀ علت این حادثه و همچنین قطع برق این فرودگاه آغاز شده است.در همین حال خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد برخورد هواپیمای ایرباس A320 کانادا به کابل برق هنگام فرود در باند فرودگاه بین المللی استنفیلد در هالیفاکس، موجب شد هواپیما فرود سختی داشته باشد که بر اثر آن ۲۲ تن از سرنشینان هواپیما زخمی شدند. پس از این برخورد برق فرودگاه نیز قطع شد. ۲۲ نفر از سرنشینان این هواپیما به منظور مداوای جراحات سطحی به بیمارستان منتقل شدند.این هواپیما هنگام بروز حادثه ۱۳۲ سرنشین و ۵ خدمه داشته است که پس از برخورد با باند همه مسافران آن تخلیه شدند.


نظر بدهید