logo-mini

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بزارید

ایرباس A350 در فرودگاه مهرآباد فرود آمد

در راستای گسترش تعامل بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و هما و شرکت ایرباس، هواپیمای A350xwb این کمپانی بعد از ظهر روز شنبه اول اسفند ماه سال جاری در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

این هواپیما از جدیدترین و مدرن ترین تولیدات کمپانی ایرباس است که در ایرشوی هفته گذشته سنگاپور به نمایش گذاشته شده بود و با هماهنگی هواپیمای جمهوری اسلامی ایران هما و کارخانه سازنده ایرباس درمسیر بازگشت به تلوز فرانسه در تهران به زمین نشست.
براساس این گزارش،  تحویل این نوع هواپیما به ایران از سال ۲۰۲۱انجام می‌گیرد.
ایرباس ۳۵۰ که جدیدترین عضو هواپیماهای پهن‌پیکر تجاری در جهان به حساب می‌آید برای پروازهای میان مدت و طولانی مدت طراحی شده و در کنار طراحی مدرن در مصرف سوخت نیز صرفه‌جویی قابل توجهی به همراه می‌آورد.

 

در کنار آن کاهش هزینه‌ها، سهولت عملیات پروازی، آموزش و نگهداری این هواپیما نیز بخش دیگری از مزایای ارائه شده برای این مدل از هواپیماست.

ایرباس اعلام کرده این مدل از هواپیماهای مسافرتی در سه اندازه مختلف قابل عرضه است که در مدل‌های ایرباس ۱۰۰۰ ۳۵۰ و ۹۰۰۳۵۰طراحی شده است.

هواپیما ایر باس a350xwb جزو سفارش هواپیمایی هما می باشد که براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است ۱۶ فروند از این نوع هواپیما در آینده به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما تحویل داده شود.
این هواپیما دارای دو کلاس پروازی میباشد که گنجایش ۴۴۰ مسافر را دارد و برد پروازی آن ۱۴ هزار و ۳۵۰ کیلومتر میباشد که برای مسیر های دور برد استفاده میشود.
این هواپیما جدیدترین عضو خانواده هواپیماهای پهن پیکر تجاری است که جهت پرواز های میان مدت و طولانی مدت طراحی شده است.
طراحی مدرن و مصرف سوخت پایین این هواپیما ضمن کاهش هزینه عملیاتی، راحتی سفر را برای مسافران و خدمه پروازی به عمل می آورند از جمله مزایای این هواپیما دارا بودن وجه اشتراک بسیار باسایر مدل های خانواده هواپیما های ایر باس میباشد که کاهش هزینه ها، سهولت عملیات پروازی ، آموزش و نگهداری این هواپیما را به دنبال دارد.
این هواپیما با قابلیت برد بلند تا حد ۱۴ هزار و ۸۰۰ کیلومتر و در سه اندازه مختلف قابل عرضه میشود که پاسخگوی نیازهای شرکتهای هواپیمایی از لحاظ ظرفیت می باشد.
لازم به ذکر است که علاوه بر دارا بودن اشتراک خلبان همه مدل های هواپیمایی این هواپیما تاییدیه ctr را با هواپیما ایرباس a330 دریافت کرده که در نتیجه آن زمان آموزش خلبان های این هواپیما برای پرواز با a350xwb به ۸ روز کاهش پیدا کرده است
کابین این هواپیما راحت، هوشمند و ۱۵ سانتی متر پهتر از هواپیمای ۷۸۷ میباشد .
این هواپیما تحولی در جهت تجربه مسافران با فناوری نسل آینده است و دارای کابین بسیار کم صدا و ساکتی میباشد که راحتی و آرامش را برای مسافران و خدمه پروازی به همراه دارد.
اندازه عرض دیوار به دیوار کابین این هواپیما ۵ متر و ۶۱ سانتی متر است که در مقایسه با هواپیمای ۷۸۷، ۱۵ سانتی متر عریض تر میباشد و این فضا قابلیت برخورداری از صندلی های با پهنای ۱۸ اینچ را در کلاسeconomy یا عادی فراهم میسازد
تاکنون تعداد ۷۷۷ فروند از هواپیمای ایرباس a350xwb از ۴۱ مشتری سفارش داده شده است که از این تعداد ۱۵ فروند تحویل داده شده و در حال پرواز با ۴ شرکت هواپیمایی میباشد.

نظر بدهید